قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / گالری عکس / عکسهایی که رهبر کره شمالی مخفی می‌کند

عکسهایی که رهبر کره شمالی مخفی می‌کند

عکسهایی از کره شمالی که رهبر این کشور مخفی می‌کند

عکس‌هایی از کره شمالی که رهبر این کشور از شما مخفی می‌کند!
این عکاس ماجراجو علاقه ای به سفرهای توریستی عادی و گرفتن عکس های معمولی از مناظر زیبا و تاریخی ندارد. بنابراین اریک پا فراتر نهاده و تصاویری از مردم کشوری که رژیم هیچ کنترلی بر آن ها ندارد تهیه کرده است.

اریک لافورگ از معدود افراد خوش شانسی است که موفق شده سبک زندگی واقعی مردم کره شمالی را از نزدیک ببیند. او از سال ۲۰۰۸، شش مرتبه به کره شمالی سفر کرده و موفق شده عکس‌هایی از این کشور تهیه کند. این عکاس ماجراجو علاقه ای به سفرهای توریستی عادی و گرفتن عکس های معمولی از مناظر زیبا و تاریخی ندارد. بنابراین اریک پا فراتر نهاده و تصاویری از مردم کشوری که رژیم هیچ کنترلی بر آن ها ندارد تهیه کرده است.

آن ها به اریک مثل توریست های دیگر اجازه عکس گرفتن از سربازهای ارتش و پلیس نمی دادند اما اریک با دوربینی که پشت ماشین کار گذاشته بود توانست هزاران عکس از مردم و نیروهای دولتی بگیرد.

بعد از بازگشت اریک از ششمین سفرش به کره شمالی دولت متوجه عکس های او در فضای مجازی شد و از او خواست عکس ها را حذف کند. اما اریک مخالفت کرد و تمام جنبه های زندگی کره ای ها را مثل تمام کشورهای دیگری که به آن ها سفر کرده است چه خوب و چه بد با دنیا به اشتراک گذاشت. او برای این کشور استثنا قائل نشد در مقابل، کره شمالی عبور او از مرز این کشور را برای همیشه منع کرد.

اریک با رفتن به خانه های مردم ساعت ها با آن ها صحبت می کرد و آن ها درباره زندگی و رویاهای خود می گفتند. اریک می گوید مردم کره شمالی انسان های بسیار خونگرم و نسبت به توریست ها بسیار کنجکاو و مهربان هستند اما بیشتر آن ها به سختی زندگی می کنند.

زنی در میان جمعیت سربازان.
دولت کره شمالی عکس هایی که نشان دهد بچه ها هم کامپیوتر دارند دوست دارد اما کامپیوترهای بدون برق که غیر قابل استفاده هستند.
ظاهرا سربازها کارگران زمین های کشاورزی هستند.
نمونه یک کودک بی نظم در کره شمالی که وسط جاده ایستاده است.
برداشت مردم از تصویر این است که کره ای ها چمن می خورند و این دولت کره شمالی را خشمگین می کند. اما واقعیت این است که مردم باید در روز یکشنبه داوطلب کمک شوند و از آن جا که هیچ سوختی برای ماشین های چمن زنی ندارند مردم با دست این کار را انجام می دهند.
در کره شمالی نحوه لباس پوشیدن موضوع مهمی است و مردم ظاهر خود را حفظ می کنند. زمانی که می خواستم از دانش اموزان هنگام رقص عکس بگیرم لباس های خود را مرتب می کردند.
کودکان مثل زمانی که هیچ ماشینی وجود نداشت وسط جاده ها مشغول بازی هستند.
عکس های غیرقانونی از کره شمالی
پیونگ یانگ دارای عمیق ترین سیستم مترو در دنیاست زیرا به عنوان یک پناهگاه بمب نیز هست. هنگام گرفتن این عکس از اریک خواستند که آن را حذف کند.
گرفتن این عکس به دلیل نیمه کاره بودن نقاشی برای کره ای ها ناخوشایند بود.
گرفتن عکس هایی که مشکل سوء تغذیه مردم را نشان دهد ممنوع است.
منظره ای که در کره شمالی زیاد به چشم می خورد.
بچه های حومه شهر که از پله برقی می ترسند.
نمایشگاه هنری در پیونگ یانگ بدون برق.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *